Şifre Sıfırla

Arama sonuçlarınız
12 Şubat 2020

Faralya & Kabak Koyu

Dağlara hayran hayran bakarak ilerliyoruz. Faralya, Fethiye’ye 25, Ölüdeniz’e 10 kilometre uzaklıkta bulunuyor.
Sit alanı ilan edilen bu yörenin her tarafından tarih ve doğal güzellik akıyor. Faralya Roma ve Likya kalıntılarının yanı sıra, Kelebekler Vadisi ve Kabak Koyu’nu da çevresinde saklı tutan bir cennet adeta…
Yüzü Akdeniz’e bakan, sırtını Babadağ eteklerine yaslamış kızılçam ormanlarıyla kaplı bu köy, Hisar Mahallesi, Orta Mahallesi ve Kabak Mahallesi olmak üzere üç ayrı mahalleden oluşuyor.
Köyün hemen girişinde bulunan Orta Mahalle, Kelebekler Vadisi’ne bakıyor. Kabak Mahallesi’nin alt kısmında ise güzel Kabak Koyu uzanıyor.
Faralya’dan doğa içinde yürüyüş yaparak yarım saatte muhteşem Kabak Koyu’na ulaşabilirsiniz. Yürümek istemezseniz, Faralya son durakta dolmuş ve taksiler de bulunuyor.
Kabak Koyu,Türkiye’deki en güzel koylardan bir tanesi. Doğanın tam kalbinde,Denizi, ağaçları ve huzuru ile kaçılası yerlerden.Baktıkça bakasınız geliyor gözlerinizi bir an bile ayırmak istemiyorsunuz.
Sezsizliği, sakinliği, dağ manzarasını, denizi ve orman kokusunu bir arada sunan Faralya’ya bir günlüğüne de olsa gidin.

Kategori: Genel
Paylaş